Advokátka Marie Neulsová a dětská lékařka Beáta Philippová, které měly podle výsledků voleb v roce 2018 oba odpadlíky nahradit, angažmá v komunální politice odmítly.

Obě jména nejsou Přerovanům neznámá. Elena Grambličková v politice v minulých letech působila - ve volebním období 2006 až 2010 se stala náměstkyní primátora za ODS a do její kompetence spadaly odbory majetku a životního prostředí.

„Ochrana přírody je pro mě alfou a omegou. Jsem stále členkou Komise životního prostředí, kde se spolu s kolegy snažíme o změnu přístupu města k udržování travnatých ploch a kácení vzrostlých dřevin. Hledáme i cesty k šetrnější zimní údržbě komunikací,“ řekla Elena Grambličková, která v minulosti předsedala i pracovní skupině pro regeneraci Michalova.

Za svůj úspěch považuje, že se před lety podařilo provést kompletní rekonstrukci parku Michalov, který je dnes chloubou Přerova. Ještě před vstupem do politiky byla ředitelkou ZŠ Svisle a učila na několika základních školách fyziku a technické předměty.

Druhým novým zastupitelem se stane Vladimír Kočara, jehož jméno nemohlo uniknou žádnému fanouškovi přerovského hokeje. V letech 1995 až 2012 byl profesionálním hokejistou extraligy, první a druhé ligy. Později pracoval jako hokejový trenér a v současné době působí jako sportovní manažer mládeže HC Zubr Přerov a trénuje A tým - studium trenérské nejvyšší licence „A“ absolvoval na Univerzitě Karlově v Praze.

Od roku 2014 je členem Komise pro školství a sport, která je poradním orgánem Rady města. „Rád bych přispěl konstruktivností, otevřeností a selským rozumem. Jsem přístupný diskusi napříč politickým spektrem,“ prozradil čtyřiačtyřicetiletý Vladimír Kočara, který se netají tím, že chce hájit především sportovní zájmy a podporovat mládež.

Oba noví zastupitelé začali tím, že funkci přijali, vykonávat svůj mandát - čeká je ale ještě složení slibu na zářijovém zastupitelstvu. To prošlo už v minulých měsících obměnou.

„V únoru se stala novou zastupitelkou za SPD Irena Hanzlová, která nahradila Vladimíra Pospíšila, v dubnu složil slib komunista Vladimír Žamboch - ten nastoupil za Josefa Nekla, jenž nečekaně zemřel,“ zrekapitulovala mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.