Tak vězte, že letos se nejen účast či popularita bláznivé trati s přírodními i umělými překážkami vlastně zdvojnásobila. Stejně jako její délka. Letos si „Geroyové“ střihli rovnou necelých deset kilometrů.

„Oproti loňskému roku se nám účast prakticky zdvojnásobila, takže máme asi 750 závodníků, plus některé registrované přímo na místě, takže celkem kolem osmi set účastníků,“ pochvaloval si hlavní organizátor extrémního závodu Alexandr Salachov.

Loňský premiérový ročník měl zkrátka úspěch, což demonstroval obrovský zájem nejen závodníků, ale i dalších Přerovanů, kteří zvědavě kolem Bečvy a v okolí Laguny či Horního náměstí obhlíželi některé z více než třiceti překážek.

NA ÚVOD SEDMKRÁT BRODILI BEČVU

„Samozřejmě je za tím kus práce. Jsme s celým týmem rádi za tolik účastníků. Vloni to prý bylo slabší a měli jsme přitvrdit, tak jsme přitvrdili. Udělali delší trať a některé překážky vyměnili za složitější,“ prozradil Alexandr Salachov.

„Během prvních dvou kilometrů závodníci sedmkrát přebrodí Bečvu, což je chuťovka. Lahůdkou je plazení v bahně pod ostnatým drátem s pneumatikou, kterou tlačíte před sebou,“ upřesnil a dodal, že podobné závody by organizátoři rádi uspořádali i v dalších městech.


Samotní „Geroyové“ si závod nemohli vynachválit.

„Vloni to byl super závod. Zajímavé překážky, zajímaví lidé a super organizace,“ zmínil Libor Hrubý, který stejně jako minulý rok běžel ve dvojici s přítelkyní.

„Je to zajímavější, než běžet sám. Podporuje mě, já ji vždycky trošku brzdím,“ smál se Hrubý a zmínil, že úroveň Geroye je podle něj vyšší než třeba na známém Spartan Race v Litovli.

Letos narostla také konkurence. Mezi jednotlivci však přesto stejně jako vloni dominoval Ivo Vrba, který 9,9 km zvládl za 52 minut a 49 vteřin. Nejrychlejší ženou byla v celkovém pořadí 22. Lenka Butorová (1:13:07).

Mezi čtyřčlennými týmy zvítězil SRTG Olomouc ve složení Kryl, Vitásek, Zelený, Dočkal (1:10:57). Nejlepší dvojicí se stali Tomáš Meravý a Michal Hel (1:08:07).