Festival má letos opět mezinárodní účast, o přízeň poroty se uchází celkem 28 televizních studií s celkem 58 soutěžními snímky. Nejsilněji jsou obsazeny kategorie dokument a zpravodajství.

„Právě v těchto dvou kategoriích jsme přihlášeni i my, takže počítáme s těžkou konkurencí. Přesto si myslím, že bychom mohli skončit nejhůře do třetího místa,“ uvedl kameraman Vlastimil Mach z Gate Television Hranice.

Podle jeho slov by mohl mít velkou naději na umístění dokument, který hranická televize natočila o pobytu vojáků hranické posádky na mírové misi v Kosovu.

„Byli jsme tam dvakrát, na začátku a na konci jejich pobytu. Snažili jsme se zachytit jejich nálady a pocity, i to, jak dlouhé odloučení na jednotlivé lidi působí,“ řekl Vlastimil Mach.

Třetí kategorií, kterou hranický štáb obsadil, je Kafka s úsměvem, kde nejzábavnější snímek vybírá nikoliv porota, ale diváci. „Vezeme tam sestřih z našeho silvestrovského vysílání, které bylo pojato v poměrně humorném duchu,“ vysvětlil Mach.

Hraničtí televizáci nasbírali na Kafce cenné zkušenosti již vloni. Tehdy obsadili v kategorii zpravodajství druhé místo a v dokumentech taktéž druhé místo s tím, že první příčka nebyla v této kategorii uvedena.

Festival se koná o víkendu v kopřivnickém kině Puls. Mezi porotci je například i uznávaný publicista Stanislav Motl.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika