„Dalo se to čekat, a tak trochu jsme počítali s tím, co nastane. Většina žáků druhého stupně a studentů teď sedí v galerii, protože mají spoustu volného času. Oteplilo se, a tak sem přijedou často i na koloběžkách,“ shrnula ve středu odpoledne manažerka centra Galerie Přerov Jarmila Řezníčková.

Kvůli obavám z nákazy se zpřísnila hygienická opatření, ale na „dezinfekční komanda“ v nákupní galerii během dne nenarazíte.

„Nechceme šířit paniku. Preventivně jsem vyvěsili informace ohledně hygieny a dezinfekci prostor průběžně provádíme. Úklid prostranství probíhá každý den. Zpřísnili jsme ale podmínky a ne všichni obchodní zástupci do centra můžou. Snažíme se eliminovat pohyb osob,“ dodala.

Primátor Přerova Petr Měřínský (ANO).
Primátor Přerova: Nebude kino ani trhy, další opatření možná přijdou

Galerie Přerov v březnu ruší některé tradiční akce, kterých se účastní větší množství lidí. Například oblíbené malování s kreslířem Lubomírem Dostálem, ale i další.

„Všechny akce do konce března jsme zrušili a přesunuli na období, až budou školy normálně fungovat. O změnách budeme včas informovat na našich webových stránkách,“ uzavřela. 

Online reportáž

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník