Děti si mohou zkusit dřevo opracovat, rodiče zase koupit třeba ručně vyrobenou stoličku, ptačí budku nebo skříňku.

„Dělají se betlémy malé, které si zákazníci na vánoce objednávají a kupují domů. My jsme si řekli, že jako řezbářská škola bychom mohli mít betlém v životní velikosti. Studenti chtějí letos udělat asi šest hlavních figur, k tomu i domeček a případně jej pak nabídneme nějakému městu, Olomouci, Prostějovu nebo Přerovu na Vánoční trhy. Aby byly zase takové jaké byly v minulosti, to znamená tradiční,“ vysvětlil Zdeněk Stráněl, vedoucí učitel odborného výcviku Střední školy řezbářské v Tovačově.

Práce studentů pak bude k vidění od pondělí do soboty na prezentační a prodejní výstavě oboru umělecký řezbář a truhlář.

„Akce je připravená jak pro školy, tak i pro širokou veřejnost. Děti si budou moct vyzkoušet práci se dřevem pod dohledem zkušených mistrů a to co si vyrobí jim věnujeme, aby měli památku. Stává se nám, že sem jezdí děti třeba už od druhé třídy, později se stávají našimi žáky a ukazují nám, co si tady během let vyrobili. Žáci, kteří sem jezdí odmala a jezdí sem třeba, pětkrát, šestkrát, jsou pak těmi nejlepšími studenty z učiliště,“ řekl Stráněl a doplnil, že lidé si také mohou koupit libovolné dřevěné výrobky.

Část peněz z prodeje pak poputuje na odměnu studentů a část na nové vybavení. Řezbářský týden se koná od pondělí 21. června do 26. června, každý den od 8 do 17 hodin. #nahled|https://g.denik.cz/60/0a/rezbar_betlem_drevo_tovacov_201006183_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/60/0a/rezbar_betlem_drevo_tovacov_201006183.jpg|Řezbáři z Tovačova v akci#