„Akce má desetiletou tradici, s tím, že je pořádaná dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim,“ uvedla organizátorka Věra Ludvová. A že se akce těší velké oblibě, bylo znát množstvím příchozích.

„Dnes přijelo téměř 350 cvičících, naplnili jsme tak kapacitu haly“, dodala.

I když se jednalo o víceméně přerovskou akci, přijelo i mnoho lidí ze zahraničí.

„Akce není zaměřena jen čistě na Přerov, z tohoto města je tady zhruba deset až patnáct procent a zbytek je z celé České republiky a ze Slovenska,“ přiblížila Ludvová. Šest lekcí v rozmezí od desáté do páté hodiny odpolední zahrnovaly různé styly tance a tanečního aerobiku, posilování i takzvaného body & mind, aktivity pro tělo i mysl.

A jak se vlastně zrodil nápad uspořádat takovou akci?

„Protože jsem sama předcvičovala, jezdila na kongresy, líbila se mi představa přivést sem lidem do Přerova a vůbec na Moravu kvalitu a dobré lektory, aby měli tu možnost si s nimi zacvičit a vyzkoušet si to,“ představila nápad Věra Ludvová.

A příchozí byli nadšeni.

„Jsem tady už potřetí, líbí se mi ta atmosféra, ta radost, se kterou všichni cvičí, příští rok přijedu zase,“ uvedla s úsměvem Petra Trčková z Přerova.

Další akce tohoto typu se bude konat již na jaře 14. dubna a je více než pravděpodobné, že se bude těšit ještě větší účasti, než byla ta letošní. (kry)