Dopolední program byl převážně pro děti základních škol, ale také pro dospělé, kteří mohli u ekologických stánků získat informace o třídění odpadů nebo si prohlédnout nový ekologický autobus, který bude v nejbližších dnech brázdit ulice města Přerova.

„V třídírně odpadů v Žeravicích jsme v pátek dopoledne přivítali zhruba dvěstě padesát žáků, kteří se přišli podívat, co se s tříděným odpadem z barevných popelnic děje dál,“ popsal část programu Radek Koněvalík, ředitel Technických služeb města Přerova.

Odpolední program na náměstí se nesl v duchu her. Děti si mohly namalovat obrázek, nebo se dozvědět na několika stanovištích jak například fungují některé fyzikální zákony či jevy.

Samotným vrcholem celého dne byl bezesporu koncert mladé zpěvačky Báry Zemanové, která se svým bandem zakončila devádesátiminutovým koncertem celý program.

„Na Báru jsem se hrozně těšila, když zpívala v superstar držela jsem jí palce. Koncert byl úplně skvělý. Byla bych ráda, kdyby takových akcí bylo ve městě víc,“ zhodnotila závěr Dne Země patnáctiletá Alena Božková.