"Přesně se zaregistrovalo 520 účastníků. Vinou počasí byla předpokládaná účast tak o dvě, tři stovky nižší, ale i tak je počet velmi slušný," komentoval jeden z organizátorů Rostislav Dočkal s tím, že devítikilometrový podzimní výšlap má svou dlouholetou tradici.

"Letos se konal již 25. ročník. A pokud něco funguje tak dlouho, tak to asi není zas tak špatné," usmíval se Dočkal.

Populární putování za pravěkými zvířecími monstry se líbí všem generacím. Možnost prohlédnout se Malé školní muzeum lovců mamutů využili snad všichni účastníci s výjimkou těch čtyřnohých.

"Jéé, to jsou pračlověci. A jak jsou malí," divil se u věrné kopie pravěkého tábořiště například desetiletý Martin.

Pokládkou asfaltového koberce na druhé polovině silnice pokračují práce na stavbě průpichu u přerovského nádraží. 29. 9. 2022
Stavba průpichu finišuje, pokládku asfaltu komplikuje déšť

Zajímavou trasu od pořádající Základní školy J. A. Komenského značily na chodnících nastříkané obří mamutí stopy. Mírný adrenalin mohly prožít malé děti na stezce okolo žernovského lomu, ale ztracené kalorie se doplnily na Školním kopci.

"Čepované pivko, malinovka pro děti a zákusek v podobě chlebu s tvarůžkem je dobrá odměna. Navíc se děti mohou vyřádit při různých soutěžích," smál se jeden z tatínků popíjejících zlatavý mok.

Z hlediska statistik je nutné zmínit, že nejmladším účastníkem byla holčička ve věku jeden a půl roku a nejstaršími byl párek jednaosmdesátiletých seniorů. Za legendárními mamuty se v Přerově půjde opět za rok. První říjnovou sobotu zapíše oblíbený pochod již svůj XXVI. ročník.