„Zlatí jsme byli už loni, ale obhájit zlato bývá někdy těžší, než vyhrát poprvé. Těší nás to, protože obstát na mistrovství republiky je pro každou školu věcí prestiže,“ uvedl ředitel Střední školy gastronomie a služeb v Přerově Oldřich Baďura. Podle něj ocenila porota soutěže ve fantazijním líčení hlavně spolupráci mezi modelkou a kosmetičkou.

„Zaměřily jsme se především na pestré barvy očních stínů a úpravu vlasů. Téma džungle úplně vybízelo k tomu, abychom vytvořily něco jako bojovnici či amazonku,“ přiblížila nápad studentka čtvrtého ročníku oboru kosmetička Jaroslava Berousková.

Součástí modelu byly i atraktivní doplňky. „Kopí vyrobil můj přítel, boty s páskami a oděv já sama. Asi nesložitější bylo vytvořit účes tak, aby vydržel,“ doplnila Lenka Klimšová, jež model předváděla.

Na vlnách elegance

Padesát minut měla na zhotovení účesu na téma „na vlnách elegance“ budoucí kadeřnice Nikol Bařinková. Ta si z mistrovství republiky odnesla stříbrnou medaili. „Inspirovala jsem se nejen třicátými lety, ale v něčem mi poradily i kamarádky,“ zmínila. Nejsložitější bylo vytvořit prokládanou vlnu ve vlasech – tu už totiž lidé znají jen z filmů pro pamětníky.

„Vyrobila jsem ji s pomocí prstů a hřebínků a jen to mi zabralo celých patnáct minut,“ řekla. Modelka Denisa Bláhová, která model ve stylu „na vlnách elegance“ předváděla, pak k účesu vybrala společenské šaty a doplňky. V těžké konkurenci skončil na druhém místě i student třetího ročníku oboru kadeřník Eric Líška.

„Soutěže se zúčastnilo třiadvacet studentů a naším tématem byl účes pro muže, milujícího dobrodružství a cesty. Kromě typického střihu vlasů jsme tedy museli zvolit i vhodný oděv,“ řekl Líška. Model měl proto na sobě cestovní oděv – košili s tříčtvrťáky, klobouk, tašku přes rameno a v ní mapy.