„Se samosběrem jsme začali minulý týden a tradičně sbíráme v pondělí, ve středu a v sobotu. Jahod je ale hodně a zájem velký, takže máme otevřeno i mimo hlavní sběrové dny - lidé mohou přijít denně od 6 do 12 hodin, a pak od 14 do 18 hodin,“ řekl Jiří Měšťánek, který s manželkou pěstuje jahody na ploše dvou hektarů.

Letošní úroda je podle něj dobrá, i když to tak zpočátku nevypadalo, protože dlouho panovalo sucho.

„Po teplé zimě přišlo chladné jaro a obávali jsme se, jak to všechno dopadne. Naštěstí letos nebyli zmrzlíci a v posledních dnech začalo pršet. Zpočátku jsme si mysleli, že to jahodám pomůže, ale teď máme trochu obavy, aby té vody nebylo moc. Uvidíme, jak se počasí bude dál vyvíjet,“ zhodnotil.

Samosběr na plantážích v Bochoři podle něj potrvá až do konce června. Cena za kilogram vysbíraných jahod je 65 korun, pokud je chtějí lidé na objednávku, zaplatí 100 korun.

Několik odrůd jahod

Zájemci si mohou vybrat z několika odrůd - podle chuti a účelu, ke kterému jahody potřebují. Někdo je chce jen tak na pojídání, jiný do buchty či na džem.

„Každá odrůda má trochu jiné vlastnosti. Já osobně mám nejraději odrůdu Rumba – jahoda je velká, pevná a lehce nakyselená. Pěstujeme i odrůdu Karmen, což je jediná česká, kterou máme. Je měkká a hodí se spíše na marmelády a šťávy. Na zkoušku jsme zasadili také holandskou odrůdu Polka - tyto polorané odrůdy jsou o něco sladší,“ přiblížil.

Nasbírat si jahody přijel v pátek do Bochoře také Martin Pavlík z Kokor.

„Chodíme každý rok, ale letos jsme tu poprvé. Nasbírali jsme čtyři až pět kilo, ale protože jsou to první jahody, máme je jen tak na pojídání a samozřejmě pro děti. Za dva týdny přijedeme znovu a nasbíráme si jahody na marmeládu a džem. Děláme to tak vždycky,“ prozradil.