„Chodím se na stavbu dívat každý den a pokračuje to výborně,“ chválí Jaroslav Lorenc, trenér sportovní gymnastiky a muž, který před několika lety celý projekt vymyslel. Dva roky prý však trvalo, než se podařilo dotáhnout plán k realizaci.

„Gymnasté cvičili ve zdejší tělocvičně, co je škola U Tenisu školou. Dosud to ale bylo tak, že ze čtyř hodin týdně, které tu tráví, dvě strávili chystáním a uklízením nářadí,“ vysvětluje ředitel školy Petr Vojáček. „Výrazně se tím rozšíří možnosti tělesné výchovy. Například ze skladu vznikne posilovna,“ pochvaluje si ředitel přínos pro žáky.

Stavba začala 22. září a gymnasté nyní musejí trénovat v jiném městě.

„V Přerově vyhovující prostory nejsou, protože školy se v minulosti zbavovaly gymnastického nářadí, které ustupovalo míčovým hrám. Musíme dojíždět do Chropyně,“ poznamenal Lorenc.

Komplikace by ale měly skončit v první polovině prosince.

„Stavební práce jsou z velké části hotové. Zbývají nám kompletace, malby. Počítám, že práce dokončíme minimálně s týdenním předstihem,“ řekl stavbyvedoucí Jiří Pospíšil.

Přibude baletní sál i posilovna

Kromě rekonstrukce stávající tělocvičny přibude žákům a sportovcům nová místnost, která dříve sloužila jako výměníková stanice, dále baletní sál se zrcadly, posilovna a také sociální zařízení.

„Vybudovali jsme dvě úplně nová sociální zařízení a jedno zrekonstruovali,“ poznamenal Pospíšil.

Na stavbu, která vyšla přibližně na sedm a půl milionu korun, přispěl téměř polovinou částky Olomoucký kraj, větší část hradilo město. Trenér Lorenc má ale už nyní dva další plány, jak zlepšit zázemí pro sportovce v Přerově.

„Chtěl bych, aby venku přibyly trampolínové sestavy, na kterých by mohly cvičit již malé děti od pěti, šesti let věku. Mladí sportovci, kteří se sjíždějí do Přerova na soustředění a závody, by potřebovali i ubytovnu,“ nastínil trenér.