„Tentokrát nám s úklidem pomáhá pět škol, zato ale přijely ze vzdálenějších míst. Přímo z Přerova jsou jen dvě, a to Velká Dlážka a Střední zemědělská škola,“ informovala Karla Rulíková ze Střediska ekologické výchovy. Podle ní děti posbíraly věci do pytlů a na místě se třídil i nebezpečný odpad.

„Je toho opravdu hodně. Asi nejvíce drobného odpadu, jako jsou papíry od bonbonů a nebo pohozené nedopalky. Narazili jsme ale u cesty i na použité injekční stříkačky – inzulínky,“ vylíčila jedna z organizátorek Tereza Pacovská.

Úklidem přišly oslavit Den země i děti ze Základní školy Velká Dlážka. „Naše země má narozeniny. Pomáháme jí a chráníme ji celý rok, ale dnes se dvacet šest dětí z naší školy rozhodlo zapojit do úklidu. Vyzbrojili jsme se pracovními rukavicemi, pytli na odpadky a hurá do akce,“ řekla jedna z učitelek.

„Studujeme obor ochrana životního prostředí, takže chránit přírodu je naše budoucí povolání. Proto jsme tady,“ doplnila ji studentka Střední zemědělské školy v Přerově Michaela Kotíková. U příležitosti Dne země se konal ve čtvrtek u majáku také koncert dětí ze Základní školy Za mlýnem.