Zpestřením festivalu jsou letos tance střední Asie a gruzínské lidové písně.

Členům folklorního souboru Haná nezkazila v pondělí odpoledne náladu ani tropická vedra, která zvládali i v těžkých hanáckých krojích s noblesou.

„Jsem pořádně zateplená, aby mi nebyla zima. A protože už jsem tetka, mám kabátek s dlouhými rukávy, zástěru a šátek. Místo slunečních brýlí jsem si vzala slunečník,“ řekla se smíchem Magda Barboříková, dlouholetá členka přerovského souboru Haná.

Festival V zámku a podzámčí začíná v pátek 8. června ve 20.30 hodin na nádvoří přerovského zámku, kde představí gruzínské lidové písně soubor Haeri. Komornější páteční program zpestří také pražský taneční soubor Širín Dance, jenž přiveze na festival arménské, perské, uzbecké a afghánské tance.

Hlavní festivalový program startuje v sobotu 9. června ve 13 hodin na Horním náměstí. Na pódiu se představí nejprve vítězové pěvecké soutěže O zámecký klíč, a poté už bude patřit přehlídce souborů.

Postupně se na ní představí slovenský soubor Kolovrat z Nitry, Javorník z Brna, Vonička ze Zlína a Dúbravěnka z Dubňan. Pestrý program čeká příchozí v sobotu odpoledne také na nádvoří přerovského zámku.