Tradičně se utkají obchodní společnosti v Poháru firem, různé spolky a sdružení v Poháru FUN, žáci a studenti v Poháru škol a ženské posádky v Poháru dračic.

„V sobotu účastníky čekají od 10 hodin rozjížďky a po polední pauze finále ve sprintech na 200 metrů. V neděli se pojedou vytrvalostní závody na 1000 metrů okořeněné intervalovým startem a čtyřmi obrátkami. Na krátké trati si to navíc rozdají ještě policisté a adepti uniforem ochránců pořádku o Pohár ředitele Vysoké policejní školy a Střední policejní školy MV v Holešově," upřesnil Jaromír Maňák, předseda pořádajícího klubu Moravian Dragons.

Krom bohatého občerstvení se chystá také nabitý doprovodný program. Po oba dny bude atmosféru svým hudebním výběrem dotvářet oblíbený DJ Vladimír Mádr a v sobotu po finálových jízdách se rozpoutá nefalšovaná Dragon party, jak ji pořadatelé znají z mezinárodních soutěží.

V ukázkových jízdách se představí i vycházející hvězdičky přerovské rychlostní kanoistiky a umělecké vlohy představí školáci, kteří se účastní probíhající výtvarné soutěže pod vedením Konfuciovi akademie Olomouc.

„Tradičně se chystá i další zlepšení technických standardů závodů. Samozřejmostí se staly špičkově vytyčené a vybójkované dráhy, přesná časomíra, cílová kamera a v posledních letech i velkoplošná obrazovka. Letos dění na závodišti důmyslně pokryje vícero kamer včetně jedné umístěné na dronu (bezpilotní zařízení, které lítá ve vzduchu, pozn. red.), který bude poletovat přímo nad soupeřícími loděmi a přinášet neotřelé záběry sportovců v plném zápřahu. Každý si tak při pohledu na velkoplošnou obrazovku může představit pocity pádlujících dragonů," prozradil novinky Jaromír Maňák.

Pořadatelé pevně věří, že očekávání soutěžících ani diváků nezklamou a že se jim podaří dračí lodě ještě více zpřístupnit široké veřejnosti z Přerova i okolí. (cub)