První se uskuteční už 12. března na Masarykově náměstí, další následují 9. dubna, 14. května, 11. června, 10. září, 8. a 22. října.

„Stejné zůstává místo konání trhů i organizátor, kterým je Okresní agrární komora. Změnila se pouze provozní doba,“ uvedla mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Ještě předloni prodávali farmáři své výrobky do čtyř hodin odpoledne, což Přerované kritizovali. Stěžovali si, že nákupy na náměstí nestihnou.

„Proto jsme trhy loni prodloužili až do pěti odpoledne. Jak se ale ukázalo, prodejcům se to vůbec nevyplatilo, protože kupující pozdě odpoledne stejně nepřišli. Trhy budou tedy opět končit úderem šestnácté hodiny,“ řekla organizátorka farmářských trhů Jana Neradilová.

A na co se mohou letos návštěvníci těšit? Čeká je pětadvacet stánků s regionálními produkty zemědělců, pekařů, cukrářů, řezníků a dalších profesí.

Trhy na Zelený čtvrtek těsně před Velikonocemi, tedy 9. dubna, se ponesou ve znamení akce „Ryba na talíři“. Lidé si na ní vyslechnou praktické rady, jak správně sladkovodní rybu upravit a nachystat.

V červnu bude trh věnovaný dětem a budou si moci na náměstí prohlédnout živá zvířata. V říjnu se objeví na dušičkovém jarmarku také květinové vazby.