Dlouhé fronty se stály na klobásy a uzené maso, ale i pravé domácí sýry z kravského mléka. Na dračku šla i zabijčková polévka.

Organizátoři akce tentokrát rozšířili nabídku o typicky vánoční sortiment – kapry, stromky, jmelí, adventní věnce nebo cukroví.

Novinkou byla i hudební produkce. Lidem k nákupu pochoutek vyhrávala šternberská skupina True colors a návštěvníci mohli zhlédnout i vystoupení dětí ze Střediska volného času Atlas a Bios v Přerově.

„Jsme spokojení, zatímco na minulé trhy zavítalo přibližně 1,7 tisíce návštěvníků, teď jich bude určitě více – odhadem něco přes dva tisíce.

Lidem se sice nelíbí, že u vchodu zaplatí dvacet korun, ale tato částka je opravdu jen symbolická. Zorganizovat trhy je hodně náročné,“ uvedl jeden z pořadatelů Marek Dostál. Farmářské trhy se budou od ledna konat každý měsíc, vždy třetí neděli v měsíci.

Na výstavišti nabízelo v neděli své produkty na pětačtyřicet prodejců. Lidé si mohli u stánků v pavilonu G koupit domácí maso a klobásy, velký zájem byl ale i o pravé domácí sýry anebo čerstvá vejce. Raritou byly i výrobky z pštrosí farmy.

„Doufáme v rozšíření trhů, je to taková spása pro soukromé zemědělce,“ uvedl jeden z prodejců David Andrýsek, který nabízel sýry z farmy Zdeňka v Hustopečích nad Bečvou.

K mání byly i výrobky z včelího vosku, bylinkové sirupy na různé neduhy, lesní i včelí med, a vůbec poprvé přijeli farmáři také s bramborami.

„Trhy se mi líbí i nelíbí. Čekala bych více zeleniny a ryb a vadí mi prodej oblečení, to sem vůbec nepatří,“ řekla jedna z návštěvnic Pavla Indrová z Přerova.

Naopak manželé Dreiseitlovi z Kozlovic byli nadšení.

„Myslíme si, že by měly být takové trhy každý týden, něco takového v Přerově vyloženě chybělo. Koupila jsem zabijačkovou polévku, ale na maso už moc chuť nemám. Včera jsem totiž udila dvacet kilo klobás,“ smála se Jolana Dreiseitlová.