Důvodem evakuace asi tří desítek obyvatel byla podle zasahujících hasičů vhozená dýmovnice. Předmět, který zamoření objektu způsobil, se ale hasičům dlouho nepodařilo nalézt.

„Někdo zřejmě vhodil neznámý předmět do chodby domu. Důkladně jsme místo prohledali, ale nic jsme nenašli,“ řekl jeden ze zasahujících policistů. Na místo byly podle jeho slov přivolány čtyři hasičské jednotky z Přerova.

Profesionálové postupně procházeli celý objekt a pomáhali s evakuací osob. „Provedli jsme také odvětrání všech prostor v zakouřeném domě,“ popsal velitel zásahu Radovan Jemelík.

Na ulici před domem zůstaly stát ženy s malými dětmi v pyžamech a přítomní Romové měli strach v očích. „Seděli jsme venku a najednou jsme viděli hustý dým. Strašně jsme se lekli a nejdřív si mysleli, že dům hoří,“ vylíčila své pocity jedna ze zdejších obyvatelek Nikola Girgová.

Podle jejích slov mají teď místní lidé obavy. „Nejdřív říkali, že hoří půda. Teď to ale vypadá, že je to proti nám. Nevíme, kdo to udělal a proč,“ řekl další ze zdejších obyvatel.

Další zásah byl na Jižní čtvrti

Přerovští hasiči ten večer vyjížděli ještě k jednomu zásahu na Jižní čtvrť. I zde žijí Romové, policisté ale nechtěli spekulovat, zda spolu obě události souvisejí.

„Na místo dorazily na základě telefonátu od oznamovatele čtyři jednotky. Někdo nám volal, že vidí plameny na střeše, ale po příjezdu na místo se tato informace nepotvrdila. Časové rozmezí mezi oběma událostmi bylo asi dvacet minut,“ řekl operační důstojník přerovských hasičů.