Maturitní plesy v „měšťáku“ jsou pro studenty, jejich rodiny a známé vždy největší událostí sezony. Chystáte nějakou novinku? close Manažer kultury Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj info Zdroj: Deník / Petra Poláková-Uvírová zoom_in
Už dříve jsme upravili začátek konání studentských plesů na sedmou hodinu večer a zůstali u toho. Je to praktičtější a vyhovuje to i školám. Kromě studentských plesů se mohou návštěvníci těšit i na dva reprezentační - města a Meopty. Reprezentační ples města se koná 23. února od 19.30 hodin. K tanci a poslechu bude hrát skupina Kolorez, která se loni hodně líbila, takže jsme se ji rozhodli pozvat znovu. Tahákem večera je Speciál Věry Špinarové, což je kapela, kterou tvoří bývalí hráči skupiny slavné zpěvačky. Chybět nebude ani předtančení, bohatá tombola a cimbálovka Primáš, která zahraje jako obvykle v malém sále. Nabitou plesovou sezonu ukončí jako obvykle trochu neformální Korunový džínový bál, který se koná 6. dubna. Zahraje na něm přerovská skupina Re-VOX a hostem večera je slovenská kapela Lojzo.

S jakým ohlasem se setkala víkendová divadelní představení pro děti, která měla loni premiéru?
Musím se přiznat, že jsem očekával trochu větší zájem ze strany rodičů. Jsou zkrátka města, ve kterých lidé na odpolední představení se svými ratolestmi chodí - jako jsou třeba Olomouc a Zlín, zatímco pro Přerovany jsou zatím sobotní a nedělní pohádky novou zkušeností. Během zimních měsíců návštěvníky čeká hned několik představení. Tím prvním je 20. ledna zdramatizovaná filmová pohádka Pojďte, pane, budeme si hrát, aneb Potkali se u Kolína. Už 3. února přiveze Hravé divadlo Brno humorné pojetí pohádky O pejskovi a kočičce, 10. března si děti užijí soubor klasických pohádek Hany Czivišové a Pohádku o křišťálovém srdci. A prostory velkého sálu ožijí 27. ledna také tradičním karnevalem, který pro děti připravil zpěvák Pavel Novák. Začátek je v 15 hodin.

Na své si přijdou i milovníci legendy - Járy Cimrmana. Je o únorové představení Dlouhý, Široký a Krátkozraký zájem?
„Pohádka, která u dětí propadla“ slavné autorské dvojice Svěrák - Smoljak v podání žižkovského divadla Járy Cimrmana už je téměř vyprodaná. Divadla v Městském domě obecně táhnou, protože diváci mohou ve svém městě spatřit oblíbené pražské herce. Mezi představení, která diváky chytnou, bude určitě patřit 15. ledna Milostný trojúhelník v podání trojice herců - Lukáše Pavláska, Martina Zbrožka a Josefa Poláška. V úsměvném příběhu Manželský poker se pak 4. března představí Jiří Langmajer, Daniela Šinkorová a Adéla Gondíková.

Koncerty v Městském domě lákají všechny generace. Na jaké se mohou posluchači těšit?
Nabídka je opravdu pestrá - od koncertu Hradišťanu s Jiřím Pavlicou, který zahraje v Přerově 22. ledna, přes operní divu Evu Urbanovou, na jejíž umění se mohou milovníci tohoto žánru těšit 5. března, až po rock. Z prosince přesunutý koncert smyčcového tria Inflagranti s exkluzivním hostem Josefem Vojtkem se uskuteční 13. února. Fanoušci rocku si pak užijí koncert uznávaného amerického kytaristy. Neil Zaza, který je známý především svou speciální technikou a kombinováním moderních kytarových prvků, vystoupí 5. února. Vokální formace 4TET ve složení Jiří Korn, Dušan Kollár, David Uličník a Jiří Škorpík představí své temperamentní herecké a pěvecké výkony 13. března. Spousta lidí se chce večer hlavně odreagovat od všedních starostí a pobavit, a pro ty jsme připravili 26. února celovečerní zábavný program Zdena Izera Na plný coole. Nový zábavný pořad Josefa Fouska u příležitosti osmdesátin tohoto českého spisovatele, básníka, textaře a humoristy, se uskuteční 3. dubna. Zajímavý bude 9. dubna určitě i večer s Ladislavem Špačkem, který bude přednášet o etiketě.