Tématem letošního městského plesu bylo Za vším hledej ženu.

„Ples je věnován něžnému pohlaví - večer moderuje Eva Decastelo, návštěvníci si užijí vystoupení inspirované filmem Hříšný tanec v podání Tanečního studia Tomáše Komendy, zhlédnou i na ženský element zaměřenou módní přehlídku. V kapele Jamr´s, která provází celým večerem, jsou dvě zpěvačky, a hlavním hostem je populární Kristína,“ přiblížil za pořadatele Marek Berger z Rádia Haná.

Na tanečním parketu bylo celý večer plno, ale lidé obsadili také malý sál, kavárnu a bar, nebo korzovali ve foyer. Na návštěvníky čekal také bohatý raut a mohli soutěžit o hodnotné ceny. V tombole se jich sešlo na sto padesát.

Ples Brutálních borců v přerovském klubu Teplo se nesl v duchu devadesátek. Nechyběly dobové účesy, oblečení ani skvělé taneční vystoupení. 10. března 2023
Lunetic, šusťáky i účes "na Jágra". Ples Brutálních borců oživil devadesátky

„Zajímavou cenou je třeba poukaz na nákup pneumatik a opravu auta v hodnotě 15 tisíc korun. Originální je také desková hra, která má název Partnerské souznění. První cena je televizor,“ prozradil Marek Berger.

Kdo chtěl, mohl se nechat zvěčnit na památku ve foto koutku, který byl na chodbě ve druhém patře.

Ples zahajoval společně s moderátorkou Evou Decastelo primátor města Petr Vrána, který připomněl letošní významné výročí - narození významného učence, biskupa Jednoty bratrské a přerovského rodáka Jana Blahoslava.

„Jsem opravdu rád, že se lidé můžou opět bavit a setkávat. Tři roky se totiž městský ples nekonal kvůli covidu. Potěšilo mě, že je vyprodáno a vypadá to, že jsou návštěvníci spokojení. Realizace se chopili profesionálové z Rádia Haná,“ řekl primátor města Petr Vrána.

Učitelka biologie a tělesné výchovy na Gymnáziu Jakuba Škody v Přerově Petra Urbášková postoupila mezi šestici finalistů soutěže Zlatý Ámos. (Na snímku se studenty)
Učitelka přerovského gymnázia je mezi finalisty ankety Zlatý Ámos

Pořádání městských plesů má v Přerově dlouholetou tradici. Dříve byl vrcholem sezony Ples primátora, později ale radnice vsadila na méně honosný a skromnější program.

„Dorazili jsme s manželem a líbí se nám tu. Ples v této podobě nám chyběl - s pěknou výzdobou, rautem a příležitostí potkat známé. Hudba je skvělá, nejvíce se nám líbila série písniček od skupiny Queen. Těším se na zpěvačku Kristínu, ale i Honzu Mlčocha, který skvěla imituje Karla Gotta,“ pochvalovala si jedna z návštěvnic plesu.