Zátěžová zkouška se na mostě uskuteční příští týden.

„Jako zatížení má být použito šest nákladních automobilů, všechna budou čtyřnápravová o hmotnosti 32 tun. Na základě zátěžové zkoušky se vyhodnotí, jak se most chová,“ popsal přerovský radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO). Vozidla jsou při zkoušce sestavována tak, aby vyvodila maximální deformační účinek v polovině rozpětí měřeného pole.

Stavební práce na mostě v těchto dnech finišují.

„Jsou položené veškeré povrchy, je osazena protihluková stěna a čeká se na montáž svodidel. Provádějí se také dokončovací práce - vodorovné a svislé dopravní značení a terénní úpravy,“ shrnul.

Úleva pro místní, zrychlení pro tranzit

Po spuštění estakády se doprava ve směru od Olomouce a Ostravy převede na nový most a auta se tak vyhnou dopravně zatíženému podjezdu v Předmostí.

„Nejvíce to tedy pomůže tranzitní dopravě, která přijíždí od Olomouce a bude mít přímé napojení na ulici Polní, a samozřejmě se zásadně uleví i všem obyvatelům Předmostí, Čekyně, Penčic a Popovic, takže budou po spuštění okružní křižovatky u Lidlu bez problémů projíždět do svých místních částí,“ řekl.

Po spuštění estakády se začne intenzivně pracovat na výstavbě nové okružní křižovatky u Lidlu, která by měla být hotová nejpozději do konce září