„Obě křižovatky budou mít za dva měsíce nová světelná signalizační zařízení. Za modernizaci zaplatíme 7 milionů 798 tisíc korun, z toho by mohla pokrýt osmdesát pět procent uznatelných nákladů dotace,“ uvedl náměstek primátora Vladimír Lichnovský (ANO).

Ilustrační foto
Za hlasování pro nejlepší návrh v Přerově mohou lidé získat permanentku na hokej

Na přerovských křižovatkách se v posledních letech prováděly jen udržovací práce. Na třech byla na návěstidlech vyměněna stará žárovková světla za ledková, většími zásahy ale semafory neprošly. Teď projdou dvě křižovatky proměnou, kterou ocení nejen řidiči, ale i chodci.

Semafory budou mít i kamery

Dojde totiž k obměně řadičů s dynamickým řízením, osazení návěstidel světelnými zdroji typu LED, přibudou také detektory na detekci vozidel a chodců. Provedena bude i výměna některých stávajících stožárů, kabelových rozvodů, tlačítek pro chodce, návěstidel a svodů k návěstidlům.

Křižovatka ulic Palackého a Komenského v Přerově se dočká modernizace.Křižovatka ulic Palackého a Komenského v Přerově se dočká modernizace.Zdroj: Deník/Petra Poláková-Uvírová„Signalizační zařízení budou rovněž doplněna o video-detektory, čímž dojde k lepší průjezdnosti křižovatek. Do budoucna systém umožní i preferenci Integrovaného záchranného systému,“ doplnil náměstek pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Součástí stavby jsou také bezbariérové úpravy přechodů pro chodce pro osoby s omezenou schopností pohybu. Na křižovatce ulic Komenského a Palackého dojde i ke stavebním úpravám, a to v souvislosti s posunem stávajícího přechodu pro chodce směrem do křižovatky.