„Stavba momentálně stojí. Firma totiž zjistila, že je jiná konstrukce na štítech, než podle původní dokumentace ze sedmdesátých let minulého století, která byla k dispozici. Dokumentace se v některých částech neshodovala s realitou,“ vysvětlil Jiří Raba z oddělení investic odboru rozvoje přerovského magistrátu.

Chemik se stavěl jako ubytovna pro zaměstnance chemičky v letech 1969 - 1971.

Demoliční práce se znovu rozběhnou v příštím roce, kdy na staveniště vjedou bagry.

„Letos jsme proinvestovali 7 milionů 200 tisíc korun ze zhruba 23 milionů. Hlavní objem prací nás ale čeká v příštím roce,“ řekl. Město by si finančně nákladnou demolici nemohlo dovolit bez dotace ministerstva pro místní rozvoj, která činí 10 milionů korun.

Součástí investice je i zateplení sousedního panelového domu, se kterým je budova Chemiku spojená. Zastavěná plocha objektu je 266 metrů čtverečních a obestavěný prostor 6 700 metrů krychlových. V bývalé ubytovně je šestašedesát bytů a výška budovy je přes 26 metrů.

O demolici Chemiku rozhodli přerovští zastupitelé v listopadu roku 2017. Ubytovnu v minulosti provozovala firma První KPU, která si od města objekt pronajala v roce 2012. Protože patřila ubytovna k problémovým a radní nechtěli dál podporovat byznys s lidskou chudobou, rozhodlo se ji město zbourat.