Mezi letošní lákadla patřily kapely Neřeš, Žlutý pes, Horkýže slíže, Rybičky 48, Traktor nebo Morčata na útěku.

Původně ale měli pořadatelé o konání festivalu spíše regionální představu.

„Na počátku všeho měl festival pouze regionální podobu. To jsme byli na organizaci dva. Poté jsem se toho ujal pouze já, ale pomáhá mi každoročně parta kamarádů,“ prozradil pořadatel akce Aleš Sigmund s tím, že se zaplněním soupisky vystupujících problém zatím nemá.

„Některé kapely už totiž festival mají v povědomí a hlásí se nám samy s tím, že zde mají zájem vystupovat. Není žádná kapela, kterou bych chtěl letos vypíchnout. Jsem velmi rád, že zde účinkují všechny a nutno říct, že všechny s velkým ohlasem. Zatím asi největší ale měla hranická kapela Traktor,“ prozradil se smíchem Aleš Sigmund.

Celý program odstartovala ve třináct hodin kapela Neřeš, postupně se na „prknech, které znamenají rock“ vystřídalo celkem devět kapel zvučných jmen.

Modrá je dobrá

Velké ohlasy zaznamenala také kapela Žlutý pes, která zahrála své největší pecky. Ondřej Hejma, frontman kapely, měl dobrou náladu a před každou písní se snažil s lidmi komunikovat. Ti kapele opláceli obrovským aplausem, a také požadovali pověstný „nášup“.

„Přátelé, teď vám zahrajeme píseň, kterou hrají pouze tři kapely na světě. Jedna už nehraje, druhá přestala a třetí jme my,“ lákal například Ondřej Hejma návštěvníky k pódiu.

Pivo teklo proudem a lidé si program užívali plnými doušky.

„Chodím sem pravidelně už osm let. Letos mě v programu zaujaly opět ty kapely, které tu vystupují už poněkolikáté – to znamená Rybičky 48 nebo Morčata na útěku, ale těším se i na Harlej. Atmosféra je super, každým rokem je to lepší a lepší, letos je tu zase o něco více lidí. Je dobře, že se o festivalu ví také mimo náš region,“ konstatoval jeden z návštěvníků, čtyřiadvacetiletý Patrik Mrtvý.