Uzavřena bude v části od obloukového mostu v ulici Dolní po místní samoobsluhu na Náměstí, kde se bude pokládat zhruba 250 metrů vozovky.

Do 14. října se bude jednat o jednosměrnou uzávěrku s omezením dopravního provozu na pravé straně silnice směrem na Přerov. Poté se komunikace uzavře celá.

„Objízdná trasa pak povede přes obce Nahošovice, Hradčany, Šišmu, Bezuchov, Radkovu Lhotu a Radkovy," uvedl místostarosta Dřevohostic Petr Dostál.

Oprava silnice potrvá pravděpodobně do 19. října.

„Půjde o kompletní vyfrézování vozovky, kde se položí zcela nový asfaltový koberec. Zajímavostí je, že firma, které úpravu provádí, bude také měřit hlučnost. Mělo by se tedy jednat o bezhlučnou opravu komunikace," dodal s tím, že se silnice dočká i výměny obrubníků a plechových obranných bariér, aby projíždějící auta nestříkala na fasády domů.

Úpravu vozovky provádí Správa silnic Olomouckého kraje. Městys Dřevohostice ji spolufinancuje částkou 450 tisíc korun. „Opravu jsme požadovali již v listopadu loňského roku, protože komunikace byla ve špatném stavu. Původní záměr počítal novou vozovkou až k místnímu pivovaru, nakonec se opraví jen poloviční úsek," uzavřel.