Na opravu se mezi obyvateli Dřevohostic uspořádala sbírka, během které se vybralo 37 tisíc korun.

„Rekonstrukci jsme zahájili koncem srpna a byla to už třetí etapa oprav střechy kostela. Farníci loni opravili malou věžičku a hlavní loď kostela byla pokryta keramickou taškou," přiblížil zástupce starosty městyse Petr Dostál.

Oprava věže kostela v DřevohosticíchLetošní rekonstrukce byla podle něj podstatně náročnější. Jen lešení pro tesaře a klempíře Roberta Tučka, odborníka, pod jehož vedením byly práce prováděny, mělo šestnáct podlaží.

„Při demontáži hlavního kříže, upevněného na vrcholu kopule, asistovali členové místního hasičského sboru. Velkou zásluhu na uskutečnění díla měli také členové dřevohostického farního společenství, zejména Adolf Štěpáník," poznamenal.

Plášť kopule obalili brigádníci více než devíti sty kusy měděných šablon. Každá byla zvlášť opracována, na čtyřech stranách falcována, byly spojeny měděnými sponami a pomocí měděných hřebíků připevněny na dubovou konstrukci věže.

Nátěru ciferníků věžních hodin se ujal Ladislav Sigmund. V měděné báni pod křížem byla nalezena listina, potvrzující, že dřívější klempířské práce na kostelní věži prováděl holešovský mistr Janošík a dřevohostičtí tesaři Alois Dolák, Eduard Konvičný a Adolf Zmeškal v roce 1954.

„Navedlo nás to ke stejné myšlence a do kopule věže jsme uložili obdobný vzkaz, tentokrát v měděném pouzdru," řekl dřevohostický místostarosta. Mezi fotografie a dokumenty byla vložena také malá láhev slivovice, aby potěšila budoucího nálezce