Součástí oslav bude noční soutěž hasičských družstev v požárním útoku, která je naplánována již na 4. července od 21 hodin, o týden později, v sobotu 11. července pak proběhnou myslivecké střelecké závody v areálu „Na Výsluní“, soutěže jezdeckých koní a hlavní závody družstev zúčastněných obcí.

„Hlavní program vypukne v sobotu 11. července od čtrnácti hodin v zahradě dřevohostického zámku. Předpokládáme, že by se k nám mohla sjet družstva až z patnácti okolních obcí. V každém týmu z dané obce musí být zastoupen alespoň jeden člen zastupitelstva a nejméně dvě ženy.“ upřesnil starosta Dřevohostic Stanislav Skýpala.

Ve stejný den bude ve sportovním areálu ve Křtomili probíhat turnaj družstev obcí v malé kopané.

Podle slov starosty se všechna utkání povedou v přátelském duchu, cílem akce je především to, aby došlo k utužení sousedských vztahů mezi obcemi.

„Program mikroregionálních oslav ještě nyní ladíme, stejně jako tým, který bude zastupovat městys Dřevohostice,“ podotkl dále starosta Skýpala.

Již dnes je však jisté, že při závěrečné taneční veselici vystoupí v Dřevohosticích i některá bývalá hvězdička ze soutěže Česko hledá Superstar.