„Považoval jsem to za jednu z priorit. Podařilo se dořešit všechny vlastnické vztahy, které blokovaly záměr. Na jednání zastupitelstva jsem předložil ke schválení výkup posledního pozemku," uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS) s tím, že město nakonec souhlasilo s jeho výkupem za částku okolo 469 tisíc korun.

Odbor majetku přerovského magistrátu nyní čeká uzavření kupních smluv včetně finančního vyrovnání s vlastníky pozemků a Odbor koncepce a strategického rozvoje začne pracovat na vydání stavebního povolení.

„Příští rok budeme žádat Státní fond dopravní infrastruktury o poskytnutí dotace. A pokud budeme mít v ruce povolení, můžeme zažádat o stavbu," dodal Michal Zácha.

Želatovická část cyklostezky byla zpřístupněna letos na jaře a zatím končí na konci katastru obce Želatovice. Na tomto místě se na začátku května stala vážná dopravní nehoda, při níž auto srazilo sedmašedesátiletou cyklistku. Proto tento úsek někteří označují za nebezpečný a žádají brzké dokončení cyklostezky do Přerova.

SOUVISEJÍCÍ: Cyklostezka do Želatovic začíná "přes silnici", kolaři riskují sražení autem