Ovšem situace se od září zhorší. Počítá se totiž s odklonem dopravy z ulice Velké Novosady na nábřeží E. Beneše. „Tato změna dopravního režimu spočívá ve zjednosměrnění ulice Tržní. K dopravnímu opatření dojde ve dnech 4. září až 21. října,“ informoval šéf odboru dopravy přerovského magistrátu Lubomír Štukavec.

close zoom_in Podle něho dopravní omezení souvisí se stavbou na mostě Legií. „Proto žádáme řidiče o porozumění a trpělivost při průjezdu touto lokalitou,“ vyzval obyvatele Štukavec. Právě kvůli stavebním pracím na tomto mostě se řidiči s dopravními komplikacemi potýkají už řadu měsíců. V tomto úseku musí totiž kličkovat z jednoho jízdního pruhu do druhého.

Komplikovaná dopravní situace ve městě se neobešla bez kritiky ze strany některých řidičů. „Špatně se vyjíždí na křižovatkách z vedlejších ulic, a to hlavně u nádraží. Po městě se vyplatí jezdit spíš na kole než autem,“ řekl jeden z šoférů Jiří Vaněk.

Stavbaři však argumentují tím, že letní prázdniny jsou nejvhodnějším obdobím, kdy lze zásadní opravy na silnicích provádět. Ve městě je poklidnější režim, protože řada lidí tráví dovolené mimo region. „Toto období je vhodné také kvůli tomu, že v mrazech se určité technologie nedají realizovat,“ vysvětlil Štukavec.

close zoom_in S potížemi se však při jízdě setkávají řidiči také v jiných částech Přerova. Například v ulici Komenského. Ta je uzavřena ve směru od bývalé Komuny po křižovatku s ulicí Velké Novosady. „Tato uzavírka potrvá do konce září,“ upřesnil Lubomír Štukavec.

K dalším dvěma ulicím, kam není v současnosti povolen vjezd dopravě, patří ulice Havlíčkova, Č. Drahlovského a Prostějovská v Předmostí. Kolony vozidel se včera tvořily v ulici Lipnická mezi Přerovem a Lýskami. „Na této silnici je doprava svedena do jednoho jízdního pruhu, a to kvůli opravám komunikace v ulici Lipnická,“ sdělil Štukavec.

Ze směru od Lipníka se řidiči do Přerova dostanou jen přes Prosenice, Grymov a Kozlovice. A právě lidé žijící v těchto obcích trpí nadměrnou dopravní zátěží. „Je to naprostá hrůza. Veškerá doprava směřující na Ostravu jede přes Kozlovice. Projíždí zde jedno auto za druhým. Trpí komunikace i lidé, protože se zhoršuje jak stav silnic, tak životního prostředí. Přejít přes silnici je takřka nemožné a v noci nás budí hluk z aut,“ zlobí se předseda přerovské místní části Kozlovice František Kučera.