Po uzavření silnice mezi Přerovem a Rokytnicí v souvislosti s výstavbou dálnice D1 a dopravními stavbami v okolních městech ale provoz v poslední době zhoustl.

„Průjezd Přerovem byl po dokončení mimoúrovňového křížení v Předmostí a hlavně průpichu dlouho bez problémů. Jízda od okružní křižovatky u pekárny až po estakádu v Předmostí byla plynulá, a protože zafungovala zelená vlna, nestáli řidiči v kolonách ani ve špičce. Průjezd zabral zhruba sedm minut. Nyní začínají stavby v Přerově, ale i na dálnici D 46 na Prostějov a také kolem Olomouce. Dopravní situace se zhoršila a řidiči si začínají stěžovat,“ shrnul náměstek přerovského primátora Tomáš Navrátil (ANO).

Přímo v Přerově se do situace nejvíce promítlo uzavření silnice ve směru na Rokytnici v souvislosti s výstavbou dálnice D1. Auta nově využívají přeložku silnice, která zde již byla vybudována. Provoz na frekventované komunikaci kvůli tomu zhoustl a tvoří se kolony.

„Největší koncentrace dopravy je nyní na nájezdu a sjezdu dálnice ve směru na Olomouc, a to v místech křížení silnice I/55 s dálnicí D1. Abychom vozidlům pomohli, hledáme nějaké řešení. Došlo proto k úpravě signálního taktu na výjezdu z Přerova. Interval je zde devadesát vteřin, což je opravdu hodně. Rozhodli jsme se ho snížit,“ upřesnil.

Ve hře je podle náměstka pro dopravu i úprava vodorovného značení.