Doprava ve městě přitom zhoustla už dříve - kvůli nebezpečnému výtluku, který ohrožoval řidiče, se totiž částečně uzavřel pravý jízdní pruh na mostě Legií. Jeho oprava ve čtvrtek konečně začala a potrvá do soboty.

„Jízdní pruh na mostě Legií se částečně uzavřel z důvodu bezpečnosti, protože z něj odlétávaly kusy vozovky, a ty ohrožovaly projíždějící cyklisty a chodce,“ vysvětlil náměstek primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO). Kvůli tomuto omezení ale doprava ve městě začala kolabovat a poslední kapkou bylo pro řidiče uzavření silnice Pod Valy.

Speed Marathon.
Řidiči pozor, v pátek se bude měřit. Víme, kde čekat hlídky na Přerovsku

Ředitelství silnic a dálnic v současné době provádí pouze provizorní opravu nejvíce poničeného úseku na mostě Legií, protože je nutné provést kompletní rekonstrukci vozovky včetně mostní izolace. Práce začaly ve čtvrtek odfrézováním obrusné vrstvy a skončí v sobotu.

„Větší oprava není nyní kvůli hustému provozu reálná, protože potrvá déle a Ředitelství silnic a dálnic ji plánuje až po skončení větších návozů na stavbu dálnice D1, nebo po dokončení celého úseku dálnice,“ doplnil Navrátil.

Zdroj: Petra Poláková - Uvírová