Na posledním jednání odmítl Olomoucký kraj nabídku města Přerova, které navrhovalo úplatný převod nemovitostí na kraj.

Naopak zastupitelstvo kraje prosazuje převedení příspěvkové organizace a pozemků bezplatně městu. Jednání se vedou už od roku 2010.

„Tento stav trvá už několik let. Na posledním jednání jsem tlumočil nabídku Rady města Přerova, ovšem nedošlo k dohodě," potvrdil stávající situaci přerovský radní Petr Vrána (ANO)

„Domluvit se s krajem už snažilo minulé vedení. Stav zatím zůstává stejný," dodal s tím, že další jednání zatím nejsou v plánu.

Objekt, jehož některé části jsou v havarijním stavu, vyžaduje velké investice do oprav, a to v řádech milionů korun. Jen za letošní rok do domova město vložilo zhruba dva miliony korun.

„Město se snaží nemovitost udržovat. Poslední investice šly do rekonstrukce zámeckého parku, kde hrozilo, že dojde ke zranění lidí," vysvětlil Petr Vrána.

Olomoucký kraj, který má budovy v pronájmu, platí ročně městu tři sta tisíc korun.

V domově žije i několik občanů Přerova, každoročně tak zastupitelstvo města projednává příspěvky pavlovickému zařízení. Naposledy se tak stalo na listopadovém jednání, kde zastupitelé doporučili třicetitisícovou dotaci.

Domov Alfreda Skeneho byl do roku 2002 řízen z Přerova – nejdříve Okresním národním výborem, posléze Okresním ústavem sociálních služeb a po jeho zániku Okresním úřadem v Přerově. I ten ale zanikl, a tak kompetence přešly pod Olomoucký kraj.