„Když už jsme sem přijeli, tak budeme hrát pořádně, ne jen nějakou čtvrt hodinku," vzkázal z podia publiku písničkář. Jarek Nohavica se přiznal, že toho chce Přerovanům sdělit opravdu hodně, a co slíbil, to také splnil. Koncert trval dvě hodiny.

Vedle starších písní jako Dokud se zpívá nebo Zatím co se koupeš, zazněly i jeho novější věci. Publiku představil i jednu skladbu, kterou zahrál v Přerově vůbec poprvé. Na podiu ho doprovázel skvělý polský akordeonista a pianista Robert Kusniersky, jenž skladbám místy dodával nádech francouzských šansonů.

Vážné texty, připomínající návrat ke staršímu albu Darmoděj a další, střídaly rozverné ostravské odrhovačky, při nichž Jarek Nohavica na chvíli odložil kytaru, a vzal do ruky akordeon.

„Přerov byl vždycky městem jazzu, a tak vám ho teď trochu nabídnu," překvapil také jednou ze skladeb za doprovodu klavíru.

Na koncert se přišel podívat i skladatel a zpěvák Jaroslav Wykrent, jehož nové album s názvem „Už to prostě není ono", Jarek Nohavica nedávno pokřtil v ostravském klubu Parník. Jedna z Wykrentových skladeb z tohoto alba mu prý zalíbila natolik, že ji zahrál i v Městském domě. „Jardo, děkuji," vzdal Wykrentovi hold Nohavica.

Do „měšťáku" si našli cestu nejen posluchači z Přerova, ale i z okolních měst. „Jarek Nohavica je jedinečný. Všechny jeho písničky znám, i ty nejstarší. Lístky jsem dostal k narozeninám, a tak jsem neváhal a přijel," svěřil se třeba mladík, který dorazil z Olomouce. (pu)