Koalici ve městě uzavřely strany, které od voličů získaly nejsilnější mandát. Vítězem voleb v Tovačově se stala KDU-ČSL s 25,99% a čtyřmi křesly v zastupitelstvu.

Na druhém místě skončila strana Starostové a nezávislí - Společně pro Tovačov s 23,01% a čtyřmi mandáty, třetí Šance pro Tovačov (17,16%) má tři křesla v zastupitelstvu. Následuje hnutí ANO se dvěma mandáty, po jednom získaly strany Za náš Tovačov a Moravané.

„Koaliční dohodu jsme uzavřeli v pátek odpoledne. Naším cílem bylo získat širší podporu, protože nás čekají náročné investiční akce,“ uvedl starosta Tovačova Marek Svoboda. Koalice bude mít v patnáctičlenném zastupitelstvu pohodlnou většinu jedenácti hlasů.

„Máme rozpracovaný projekt na revitalizaci sídliště Zvolenov, chystáme také stavbu cyklostezky Tovačov - Ivaň za více než 15 milionů korun. Další cyklostezka v ulici Podvalí za zhruba 10 milionů korun je před stavebním povolením. Chtěli bychom také rozšířit školní družinu - budova se zvedne o jedno patro a přibydou nové prostory. Dnešní kapacita družiny je totiž nedostatečná,“ zmínil starosta. V plánu je v budoucnu i výstavba osmi desítek rodinných domů.

Radnice v Kojetíně
Pětinásobné zvýšení daně v Kojetíně nebude, nová koalice změnu zruší

Podle jeho slov proběhla povolební vyjednávání korektně.

„I se zbývajícími zastupiteli v opozici se na zásadních věcech shodneme,“ řekl.

Ustavující schůze městského zastupitelstva, na které budou zvoleni starosta, místostarosta, radní, ale i členové kontrolního a finančního výboru, se uskuteční 21. října v 17 hodin ve Sportovní hale v Tovačově.