Dočesná se Zubrem nabídla bohatý hudební program v čele s kapelami Traktor, Forum či Polemic. Nechyběly ani soutěže v česání chmele i s pivní tématikou. Brány pivovaru se tak letos veřejnosti otevřely již potřetí, tou první byly dubnové narozeniny pivovaru, v červnu se pak konal oblíbený Zubrfest.

„Rádi bychom, aby se z dočesné stala další akce, na které se budeme pravidelně setkávat s našimi fanoušky a společně budeme oslavovat tradiční výrobu piva. I proto jsme letos poprvé přesunuli dočesnou přímo do pivovaru, čímž se vracíme k původní tradici dočesných. Ty bývaly slavnostním zakončením sklizně chmele, které se konaly přímo v pivovarech nebo v zemědělských družstvech, kdy se narazily sudy s pivem, opékalo se prase a česáči se po náročné práci mohli pobavit. Přesně v tomto tradičním duchu chceme naší dočesnou pojmout,“ prozradil ředitel pivovaru Zubr Tomáš Pluháček.

Kapely i nejsilnější muž světa


Kromě skupin Sarkonia, Iron Maiden Revival, Forum, Traktor a Polemic se na pódium postavil také nejsilnější muž světa střední váhy Jirka Tkadlčík, který dokázal, že titul získal oprávněně.

Návštěvníci pivovaru hodnotili akci kladně, nevadil jim ani déšť, který akci především ve večerních hodinách provázel. „Vůbec by mi nevadilo, kdyby podobných akcí v areálu pivovaru bylo během roku ještě víc. Dnešní program je parádní, jídla i pití je tu dost, jenom bych přivítala více atrakcí pro děti, myslím, že jsem tady viděla pouze skákací hrad. Dešťové přeháňky nám nevadí, je tu dost deštníků, tak se mají lidi kde schovat,“ řekla s úsměvem Kristýna Kolomazníková z Přerova.

„S programem jsem spokojený, nejvíce jsem se těšil na kapely Forum a Traktor, a nezklamal ani Jirka Tkadlčík, který opět zvedal neskutečné váhy, jak on sám dnes na pódiu řekl, byl to brutus,“ zhodnotil sobotní program například pan Vlastimil, který přijel až z Rožnova pod Radhoštěm.