Prvního září od 13.30 hodin se zde totiž uskuteční Dočesná, která nabídne bohatý hudební program v čele s kapelami Traktor či Polemic, soutěže v česání chmele i s pivní tématikou nebo strongman show Jiřího Tkadlčíka.

„Rádi bychom, aby se z dočesné stala další akce, na které se budeme pravidelně setkávat s našimi fanoušky a společně budeme oslavovat tradiční výrobu piva. I proto jsme letos poprvé přesunuli akci přímo do pivovaru, čímž se vracíme k původní tradici. Ty bývaly slavnostním zakončením sklizně chmele, které se konaly přímo v pivovarech nebo v zemědělských družstvech. Samozřejmě návštěvníci nepřijdou ani o samotné ruční česání chmele, které bude odpoledne v pivovaru probíhat. Načesaný chmel půjde do prvních várek piva vyrobeného už z nové chmelové sklizně,“ prozradil ředitel pivovaru Tomáš Pluháček.

Návštěvníci se mohou těšit na široký výběr oblíbeného moku z produkce pivovaru, včetně kvasnicového Grandu přímo z ležáckých sklepů.

„Ochutnat bude možné i pivní speciál, který sládková Nataša Rousková uvařila přímo pro tuto akci,“ doplnila za pořadatele Jana Dobrovská z agentury Ariston PR.

Na prknech pivovaru se postupně představí kapely Sarkonia, Iron Maiden Revival, Forum, Traktor a o závěrečný program se postará skupina Polemic. Odpoledne návštěvníkům pivovaru zpestří strongman show Jiřího Tkadlčíka. Vstup je zdarma. 

Dočesná začínala jako malá akce pro zaměstnance pivovaru, která původně probíhala přímo na chmelnicích v Čekyni, odkud pivovar Zubr odebírá chmel. Postupně se k zaměstnancům přidali členové fanklubu pivovaru Zubr a loni i široká veřejnost. Letos poprvé se celá akce uskuteční přímo v areálu pivovaru Zubr.