V Přerově se uskuteční v sobotu 6. dubna a zapojit se může každý - školáci, vysokoškoláci, úředníci, skauti, pejskaři i politici.

„K dobrovolnické akci se připojujeme už pátým rokem a letos se zaměříme na lokalitu mezi loděnicí a lagunami. Tato oblast je totiž často znečišťována lidmi, kteří sem chodí na procházky. Jsou zde ale i místa, kde se tvoří černé skládky,“ přiblížil organizátor úklidu Jaromír Horký.

Sraz je v 9 hodin ráno v parčíku u majáku poblíž Michalova, odkud se dobrovolníci vydají až k přerovským lagunám. „K akci se přidá i několik dětí z dětského domova a jako každý rok počítáme i s řadou dobrovolníků,“ řekl.

Pytle na sběr odpadu a rukavice zajistí organizátoři. Jediné, co budou dobrovolníci potřebovat, je oblečení, které si mohou zašpinit, chuť do práce a dobrou náladu.

„V minulých letech jsme uklízeli například v Kozlovicích, v povodí Bečvy a Strhance. Zaměřili jsme se ale i na okolí hotelu Jana, Velkou Dlážku nebo lokalitu pod přerovskou nemocnicí. Za tu dobu jsme pomohli uklidit více než tři tuny odpadu a zapojili do akce spoustu dobrovolníků,“ uzavřel.