Pomáhá jim nejen magistrát, ale i zdejší charita. Přerovští dobrovolní hasiči ve čtvrtek doručili první potravinový balíček důchodci, který město o tuto službu požádal.

A jak pomoc potřebným probíhá? Lidé nejprve kontaktují krizovou linku magistrátu 702 235 337, která je přístupná od pondělí do pátku v době od 8 do 16 hodin. Pracovnice na telefonní lince jim nabídne ze tří možností - potravinový balíček, hygienický a pro kojence. Obsahuje ale pouze základní věci.

„Zájemcům vždy doručíme balíček, který si objednali o den dříve. V pátek tedy budeme vyřizovat objednávky ze čtvrtku,“ líčí šéf Sboru dobrovolných hasičů v Přerově Petr Štěpánek. Platby se řeší individuálně. Dobrovolní hasiči rozvážejí těm, kteří to potřebují, i léky.

K podobné službě přistoupila i přerovská charita - ta dokonce obstará nemocným a seniorům celý nákup.

„Lidé mají k dispozici od pondělí do pátku v době od 8 do 10 hodin dvě telefonní čísla - 581 204 717 a 731 914 944. Když na ně zavolají, dovezeme jim základní potraviny, hygienické potřeby, nebo vyzvedneme léky,“ shrnula ředitelka Charity Přerov Alena Pizúrová. Platbu pak lidé zašlou na bankovní účet, který je uvedený na webu Charity Přerov.