Cílem benefice je podpora seniorů. Akci pořádá Středisko volného času ve spolupráci s majitelkou čokoládovny Andělské pralinky Martinou Brandovou. Benefici podpoří celá řada známých osobností – dorazí například herec a lipenský rodák Jan Kanyza.

V rámci programu vystoupí známá muzikálová, jazzová i šansonová zpěvačka Radka Fišarová, sopranistka Jana Šelle, kterou doprovodí kapela Arrhythmia nebo finalista Superstar z roku 2013 Martin Šafařík. Herec a výtvarník Jan Kanyza na akci vydraží své dílo Archimédés – Nedotýkej se mých kruhů.

„Jde o kombinovanou techniku na papíře a v rámu. Dílo je originální předlohou pro litografii,“ prozradil.

Chybět nebude ani čokoláda a jiné dobroty, či stánek s ledovou kávou a palačinkami, které na místě připraví právě Martina Brandová se svými cukrářskými kolegyněmi.Vybrané finance půjdou na dobrou věc.

„Výtěžek z koncertu i dražby poputuje do Domova s pečovatelskou službou v Lipníku, který zajišťuje pomoc a podporu osobám za účelem sociálního začlenění a prevence sociálního vyloučení kvůli nepříznivé situaci. Do kasičky pro Dům s pečovatelskou službou vloží Martina Brandová peníze utržené za koupi zlatých makronek, které chystá speciálně pro tento večer,“ informovala Marie Šuláková ze Střediska volného času s tím, že část peněz podpoří také kulturní vyžití seniorů ve městě.

Vstupenky ve formě místenek již lze zakoupit v předprodeji. Kromě vstupenky lidé na místě obdrží i čokoládovou pralinku dle vlastního výběru. Ti, kteří budou chtít přispět na dobrou věc, budou mít možnost v Konírně, kde bude umístěna kasička pro dobrovolné příspěvky.