„Rozhodli jsme se k tomuto projektu opět vrátit, i když se nám už zřejmě předání tak velkého množství kol jako v létě nepodaří překonat," řekl Pavel Kadlíček.

Lidé mohou přispívat na dobrou věc na koncertě skupiny D.U.B music, který se uskuteční 19. listopadu v 17 hodin v rámci oblíbeného podzimního běhu Listoprďák v Týně na Bečvou. Do kasičky mohou vhazovat své dary už od 10 hodin, kdy začíná dětský běh, nebo od 17 hodin během hudebního vystoupení.

„Další akcí je pak přednáška Honzy Žďánského, který procestoval na kole Himaláje. Uskuteční se 3. prosince ve 20 hodin v restauraci Parník," upřesnil Pavel Kadlíček. Benefiční koncert skupiny D.U.B. se uskuteční v předvánočním čase také v ulicích Přerova.

V České republice se do shánění peněz na zakoupení bicyklů dětem, které vyrůstají v chudých poměrech, dala jako první Andrea Radová. Ta pro svou iniciativu našla inspiraci v příběhu o vášnivém bikerovi Marku Reynoldsovi, jenž zemřel po napadení pumou v horách ve Spojených státech.

Markovým celoživotním koníčkem byla cyklistika a už za svého života každý rok šetřil a nezištně sbíral finanční prostředky od známých a kolegů, aby za ně vždy nakoupil několik dětských jízdních kol, a ta pak osobně předával chudým dětem. Markův odkaz udržují nadále při životě jeho rodiče a stal se inspirací pro řadu lidí na celém světě.