„O dodávkách tepla jsme jednali koncem minulého týdne se zástupci společnosti Veolia. Cenu na rok 2016 snížíme o jedno procento, to znamená, že z průměrné ceny 486,5 Kč/GJ korun klesne o pět korun, tedy na průměrnou cenu 481,64 Kč/GJ," informoval předseda představenstva společnosti Teplo a radní Petr Vrána (ANO).

Podle něj se podařilo vyjednat lepší ceny vstupu, což je hlavně teplo z Veolie.

„Druhou věcí je, že jsme se zúčastnili elektronické aukce – centrálního nákupu spolu s dalšími městskými společnostmi. Dosáhli jsme díky tomu úspory kolem dvou milionů korun, a to je další výrazná pomoc," zmínil.

Dalším významným faktorem je, že společnost investuje nemalé prostředky do obnovy a rekonstrukce rozvodů tepla.

„Dělají se nové izolace a trubky, takže při přenosu energií nedochází k takovým ztrátám," řek. Společnost Teplo distribuuje v Přerově teplo do čtrnácti tisíc domácností, škol a firem.

ČTĚTE TAKÉ: Zvýšení poplatku za popelnice v Přerově neprošlo. Zastupitelé dali stopku

Vodné a stočné? Stejné

Přerované si nebudou muset v příštím roce připlácet ani za vodu.

„Od příštího roku nebudeme zdražovat vodné ani stočné, ceny zůstanou i v roce 2016 na úrovni letošního roku," uvedl předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace (VaK) Michal Chromec.

Cena za kubík vody je nyní u vodného 36,52 korun bez DPH, u stočného pak 26,96 korun bez DPH.

Dobré zprávy pro své odběratele má také společnost RWE. I v příštím roce budou ceny pro zákazníky příznivé.

„Zhruba sedmdesát procent našich klientů využívá výhod pravidelného poklesu cen v rámci fixovaných produktů. Šetří i díky finančním bonusům, které vyplácíme při podpisu smluv. Na těch jsme už vyplatili stovky milionů korun," doplnila mluvčí společnosti RWE Linda Ešková.