V úterý se v regionu čekají teploty mezi 15 až 18°C, na horách mezi 9 a 14. Vítr bude vát čerstvý západní až severozápadní o rychlosti čtyři až devět, místy až patnáct metrů za sekundu.

Nebe bude většinu dne zatažené či oblačné a někde se může objevit nějaká ta dešťová kapka.

„Po severním okraji tlakové výše nad jižní Evropou bude přes naše území od západu postupovat teplá fronta," řekl Roman Volný z Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

I následující dny tak budou na listopad teplotně nadprůměrné, obvykle ukazují v listopadu teploměry kolem šesti až sedmi stupňů Celsia.

Letos tak mohou padnout rekordy, třeba ten úterní se zatím drží na 16,7 stupních, taková hodnota byla naměřená v roce 1977.

I ve středu předpovídají meteorologové spíše zataženou a oblačnou oblohu, někde se může objevit déšť.

Na svatého Martina rtuť v teploměrech ukáže mezi dvanácti až šestnácti stupni Celsia.

Svatomartinská pranostika prozrazuje něco i o přicházející zimě. „Je-li na svatého Martina pod mrakem, bude nestálá zima, je-li jasno, bude tuhá zima."

Čtvrtek bude teplotně stejný jako středa, naměříme kolem dvanácti, maximálně šestnácti stupňů. Obloha by se ale měla protrhat.

„Bude polojasno, místy přechodně až oblačno. Ráno ojediněle mlhy," upřesnil meteorolog Roman Volný.

Podobně by mohlo být na Moravě ještě i v pátek. Zatím to vypadá na sluníčko s teplotami okolo 15°C.

Pak se ale zřejmě ochladí. Výhled na víkend už předpovídá maximálně jen 10 stupňů, z podmračené oblohy v sobotu a v neděli může pršet, na horách i sněžit.