„Pro Přerov je to obrovská příležitost, protože by mohl nový průmyslový park zaměstnávat až dva a půl tisíce lidí. Developer postaví průmyslové haly a je na něm, aby si domluvil nájemce. Byli ale natolik konkrétní, že nám řekli obory - mělo by to být strojírenství a nějaká sofistikovanější výroba, ne pouze logistika. Lokalita souvisí s napojením na dálnici a nachází se v severozápadní části Přerova,“ uvedl primátor.

Výši nájemného na Vysoké škole logistiky v Přerově vysvětloval na úterní tiskové konferenci primátor města Petr Vrána (ANO).
Opozice kritizuje výši nájmu, kterou platí Vysoká škola logistiky městu Přerov

Podle něj se město snaží nalákat budoucí investory dlouhodobě. „Dokud tady nebyla rýsující se dopravní infrastruktura, tak u nás nechtěl nikdo stavět, protože měl problém s dopravním napojením. Když investoři vidí, že se buduje dálnice D1 rychlým tempem a do tří let bude následovat i dálnice Přerov - Olomouc, začíná být pro ně město atraktivnější,“ řekl.

„Investoři se zajímají, my je aktivně oslovujeme a jeden z nich už má scelené velké procento pozemků, aby vystavěl dva průmyslové areály. Termínem, kdy by se měly tyto stavby realizovat, je rok 2028,“ upřesnil Petr Vrána. V přípravách průmyslového parku v lokalitě Staré Rybníky pokračuje také developer Accolade.