„Přehlídky se u nás konají více než dvacet let a vidělo je už mnoho přerovských dětí. Na všech těchto setkáních si ceníme především toho, že si mezi našimi amatérskými soubory můžeme předávat spoustu užitečných zkušeností a navázat přátelství, a to je v našem divadelním světě velikým přínosem pro naši práci,“ řekla principálka přerovského Loutkového divadla Sokola Přerov Marie Veřmiřovská.

Na přerovské scéně se letos objeví soubor z Prostějova s pohádkou O princezně Fifleně a čertici Ruměně. S pohádkou O třech čunících přijede soubor z Rakovníka a loutková dílna Klubíčko Zábřeh zahraje pohádku o jejich slavném rodákovi, která má název Putování Jana Eskymo Welzla.

Sbormistr Dětského pěveckého sboru Vocantes a učitel Základní umělecké školy B. Kozánka v Přerově Michal Sabadáš.
Přerovský učitel roku Sabadáš o Bambini di Praga i založení Vocantes

Z dílny pražských loutkových divadel spatří diváci hned čtyři loutková představení, a to Perníkovou chaloupku z Prahy Královských Vinohrad a divadla Bubeníček. Soubor Říše loutek Praha zahraje Dášeňku, Jiskra Praha Kobylisy pak Vodníkovou Haničku a Praha Hostivař, loutkové divadlo Frydolín, uvede maňáskové představení Kašpárkovy pohádky. Spolek loutkářů v Lounech si připravil hru Princezna Koloběžka a loutkové divadlo Srdíčko z Vysokého Mýta doveze pohádku Rozum a Štěstí. Domácí přerovský soubor zahraje pohádku Ferda Mravenec, a to hned po slavnostní zahájení v sobotu 11. května v 9 hodin.

„Zajímavostí je, že náš Ferda je, jak mnozí ani netuší, velký cestovatel. Loutka už absolvovala mnoho výstav u nás i ve světě, a tak ho lidé mohli vidět nejen u nás v Přerově, ale i v Olomouci, Hranicích, Jeseníku, Prosenicích, ve Znojmě a dokonce ve světových metropolích - v Paříži, Tokiu, Moskvě a Praze. Hned po přehlídce poputuje na další výstavu do Bratislavy,“ prozradila Marie Veřmiřovská.

Zápisy dětí do prvních tříd probíhaly na Základní škole Trávník v Přerově zábavnou formou. Rodiče mohou zapsat děti do prvních tříd dva dny - v pondělí 8. a v úterý 9. dubna.
Zápisy v Přerově začaly. Budoucí prvňáčky čekaly na Trávníku pohádkové bytosti.

Zpestřením programu nejen pro soubory, ale i přero

vskou veřejnost, bude seminář pana Martina Kláska, který několik desetiletí vodil Spejbla a Hurvínka, jimž dával nejen pohyb, ale i svůj hlas. Seminář se uskuteční v sobotu v 17 hodin.