„Kácení poměrně rozložitého stromu a jeho pokládání na podvalník zabralo asi dvě a půl hodiny. Kolem půl desáté dopoledne jsme vyjeli z Radslavic přes Kozlovice do Přerova,“ přiblížil jednatel přerovských technických služeb Bohumír Střelec.

Strom putoval přes Dvořákovu ulici, třídu 17. listopadu, Komenského, Palackého, a poté přes Bratrskou ulici na Masarykovo náměstí. „Od Kozlovic nás doprovázela i městská policie, která dohlížela na bezpečnou přepravu,“ dodal.

Douglasku ukotvili pracovníci technických služeb dřevěnými klíny do speciální šachty o průměru 50 centimetrů a hloubce dva metry, která je na náměstí už několik let.

„Protože je část kmene v šachtě, bude strom vysoký zhruba 15 metrů,“ doplnil Bohumír Střelec.

Slavnostní výzdoby se symbol Vánoc dočká už po neděli.

„V průběhu týdne bude na strom navěšeno dvě stě nově pořízených bílých baněk v kombinaci s barevnými. Zdobit ho bude také světelný řetěz a špici zkrášlí nová hvězda ve 3D formátu,“ upřesnila mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.

Slavnostní rozsvěcení stromku se tentokrát s ohledem na epidemiologickou situaci nekoná - strom se rozzáří první adventní neděli - 29. listopadu.