Stačí jen sestavit dvou až pětičlenný tým, do konce dubna se zaregistrovat a v průběhu května dát do počítání našlapaných kilometrů.

„K této celorepublikové akci se hlásí i město Přerov, kde se už loni konal úspěšný první ročník této soutěže. Zapojilo se do ní na 150 soutěžících z jedenácti firem a organizací," uvedl přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík.

Letos se do soutěže zaregistrovalo na šestadvacet českých a moravských měst – a poprvé se aktivně zapojilo i město Hranice.

„Pro soutěžící z Přerova a Hranic jsme proto připravili společnou akci – cyklojízdu na hrad Helfštýn, která se uskuteční 16. května. Účastníky čeká speciální prohlídka hradu a vyzkoušejí si elektrokola při jízdě do pořádného kopce," doplnil vedoucí odboru školství a sociálních věcí hranického úřadu Vojtěch Bušina.

Pravidla soutěže „Do práce na kole" najdou zájemci na stránkách www.dopracenakole.net, kde se mohou zapsat i do klání o hodnotné ceny v kategoriích pravidelnost, výkonnost, kreativita a cykloopatření.

Firmy, které poskytnou svým zaměstnancům nejlepší cyklo-podmínky, mají navíc šanci utkat se o titul Cyklozaměstna­vatel roku.

Předání cen vítězům soutěže Do práce na kole v přerovském parku Michalov

Předání cen vítězům soutěže Do práce na kole v přerovském parku Michalov. Autor: DENÍK/Vojtěch Podušel

Kafe na triko

Na přerovské příznivce cyklistiky čekají i další akce.

„V úterý 28. dubna se v Přerově uskuteční jarní cyklojízda, na niž mohou lidé dorazit v retro kostýmech. Pět nejlepších získá odměnu. Cyklojízdy se zúčastní i zahraniční ambasador a milovník historických kol Josef Zimovčák na svém velocipedu," doplnil Jiří Janalík.

V rámci soutěže „Do práce na kole" se navíc 11. května koná také akce s názvem „Kafe na triko".

Zaregistrovaní soutěžící si budou moci v přerovském nekuřáckém baru Base Camp vychutnat kávu zdarma – a u této příležitosti předat cyklokoordinátorovi své postřehy, náměty a tipy na zlepšení městské cyklistiky.

V pondělí 1. června v 17 hodin pak čeká na účastníky slavnostní vyhlášení výsledků – konat se bude v parku Michalov a součástí je i doprovodný program pro dospělé a děti.