Plány bývalého vedení radnice počítaly se zkrášlením prostranství a měl zde vyrůst parčík s vodním prvkem.

Práce začaly loni na podzim, ale kvůli chybám v projektu musely být přerušeny. Město se obávalo prodražení stavby, a od záměru nakonec odstoupilo.

Plochu stavebníci v říjnu zadláždili a je zde klidová zóna.

„Chceme vyhovět občanům, kteří sepsali před časem petici, aby se do této části vrátil původní dopravní režim," vysvětlil náměstek přerovského primátora Petr Měřínský (ANO).

Na parkoviště si ale lidé musejí ještě chvíli počkat – je totiž nutné změnit některá vydaná povolení.

„Ten stav je takový, že zde budou moci parkovat nejdříve na jaře příštího roku. Pokud by řidiči na tomto prostranství odstavili své vozidlo už nyní, tak jim hrozí pokuta," zdůraznil náměstek přerovského primátora Pavel Košutek (ANO).

V ulici Palackého bude opět parkoviště

Žádná klidová zóna nebude

Někteří šoféři dnes ale na nově vydlážděném plácku mezi školami bez ostychu parkují.

Lidem, kteří se připojili k petici za obnovení parkoviště, vadilo, že přišli o místa k zastavení v centru města, kterých moc není.

„Auta tu nestojí celý den, ale jen hodinu, dvě. Někteří naši zákazníci mají zdravotní problémy a vůz je pro ně důležitým dopravním prostředkem," vysvětlila už dříve třeba podnikatelka Věra Pitnerová.

Relaxační a odpočinková zóna v Palackého ulici podle ní navíc nemá smysl, protože má dojít ke zobousměrnění této ulice. Žádná klidová zóna zde prý tedy stejně nebude.