Řidiči kvůli tomu ale přijdou o několik míst, kde dnes mohou nechat stát své auto.

„Děláme všechno pro to, aby došlo ke zobousměrnění Palackého už od prvního srpna. Během léta se totiž ve městě rozběhne hned několik staveb, kvůli kterým ve městě výrazně zhoustne doprava,“ vysvětlil Alexandr Salaba z odboru majetku přerovského magistrátu.

Už tento týden začala rekonstrukce Kainarovy ulice u Přerovanky a v létě plánují Vodovody a kanalizace také výměnu vodovodu v Komenského. To ale není zdaleka všechno.

„Do toho vstoupí také oprava okružních křižovatek v centru města - na třídě 17. listopadu, u malé pasáže a u Hané, kterou bude v září provádět Ředitelství silnic a dálnic. V plánu je i rekonstrukce Čechovy ulice,“ vyjmenoval.

Maximálně čtyřicítkou

Palackého ulicí budou projíždět v obou směrech nejen autobusy, ale i osobní vozidla do 3,5 tuny. V úseku bude povolená rychlost 40 kilometrů v hodině.

Řidičům, kteří už teď marně hledají v centru města volné místo, kde by mohli zastavit, ale nastanou krušné časy.

Parkoviště před cestovní kanceláří v Palackého ulici sice zůstane zachováno, ale lidé nebudou moci stát se svým autem podélně.

„Parkoviště tu zůstat může, protože nenarušuje silniční profil, a bude fungovat tak, jako dosud. Auta, která stojí podélně před spořitelnou nebo směrem ke Komenského ulici, zde ale nemohou zůstat. V okamžiku, kdy začnou auta projíždět v obou směrech, nebude v tomto úseku dostatečný průjezdný profil,“ shrnul Alexandr Salaba.

Nebudou hned pokutovat

Strážníci městské policie nechtějí hned první den řidiče pokutovat, ale zákaz prý musejí respektovat.

„Byli bychom rádi, kdyby to vzali na vědomí, protože v těchto místech bude zúžený profil a auta zde nemohou stát. Musejí být totiž zachovány tři metry pro každý jízdní pruh,“ doplnil zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Strážníci v první fázi řidiče upozorní napomenutím, ale pokud se budou dopouštět přestupkového jednání opakovaně a jednat v rozporu se silničním zákonem, čeká je pokuta.

Přerované sice situaci chápou, ale vadí jim, že přijdou o další místa k zastavení v centru města.

„Není kde zaparkovat. U spořitelny jedině na karty, které tady nikdo nemá, a na náměstí to také nejde. Záchytná parkoviště v centru jsou totálně přeplněná, komplikací jsou i jednosměrky. Člověk už nemůže jen tak zastavit s autem, nakoupit, a zase odjet,“ vyjádřila svůj názor třeba Soňa Jiřičková z Vinar.