Stavba řeší pohyb pěších a cyklistů v úseku mezi hlavním vstupem do areálu chemičky Precheza a nově zbudovaným nadjezdem nad železnicí v ulici Dluhonská. Je rozdělena na dva úseky. První úsek tvoří chodník podél ulice Dluhonská v délce 97 metrů, který má šířku dva metry a dlážděný povrch, lemovaný betonovými obrubníky. Další úsek tvoří smíšená stezka pro chodce a cyklisty o délce 856 metrů. Stezka je navržena jako obousměrná o šířce tři metry a vozovka je lemována betonovými obrubníky.

„Cyklostezka má pro obyvatele velký přínos, protože propojuje Přerov s Dluhonicemi a ze strany výboru místní části na ni byl kladen velký důraz. Jsem tedy rád, že se bude realizovat. V tuto chvíli jsme schválili záměr na zadání veřejné zakázky a předpokládáme, že stavba začne někdy v září,“ konstatoval náměstek primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Na zastupitelstvu se objevily maskované postavy.
Maskované postavy, slzy na krajíčku. I tak vypadalo přerovské zastupitelstvo

Na vyplácení kompenzací ve výši 132 milionů pro Dluhonice, které protla stavba dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem, se dohodli na počátku roku 2020 zástupci města, Olomouckého kraje a ministerstva dopravy. Finance jdou do Dluhonic po etapách. Už dříve prošel rekonstrukcí kulturní dům, součástí kompenzací je i oprava chodníků, vykoupeny byly i pozemky na stavbu rodinných domů v lokalitě Záhumení.