Letošní jubilejní ročník této akce přichází s několika novinkami.

Diváci uvidí hip–hoppovou show, v porotě zasednou z osmdesáti procent muži a letošní ročník bude mít světové téma - proběhne v duchu soutěže Miss World, dívky se totiž budou prezentovat jako zástupkyně deseti států.

A protože se letos koná tato soutěž v Hranicích už desátý rok, nezapomněli pořadatelé, hranický Dům dětí a mládeže, ani na prostředí, ve kterém se soutěž odehraje. Diváci se tak dočkají slavnostně a zajímavě upraveného pódia.

Slavnostní pozadí


Na výzdobě sálu pracovali ve čtvrtek 13. března lidé z hranického Domu dětí a mládeže. „Pozadí pódia jsme tupovali, ve třech lidech jsme to dělali celou sobotu,“ prozradila Lenka Fedorová z hranického Domu dětí a mládeže.

„Snažili jsme se, aby výzdoba jeviště působila slavnostně, protože letos tuto akci ve městě pořádáme desátý rok,“ vysvětlila ředitelka hranického Domu dětí a mládeže Blanka Šturalová.

Hip–hopová show


Slavnostní večer, na který se dívky připravovaly šest týdnů, obohatí atraktivní program.

„Připravili jsme hip-hopovou show. V jejím rámci vystoupí polsko-česká pěvecká skupina, kluci na skatech, diváci uvidí i akrobacii na kolech a připravili jsme také módní přehlídku skatového oblečení,“ prozradila část doprovodného programu Blanka Šturalová.

Kromě toho vystoupí hranické mažoretky Panenky i Pomněnky, skupina aerobiku a taneční skupina Oldies Petra Münstera.

Letošní téma: Miss World


Deset dívek ve věku od 13 do 15 let z Hranicka a Lipenska bude soutěžit v tradičních disciplínách - rozhovor s moderátorem, volná disciplína, módní přehlídka a aerobik.

„Všechny dívky se publiku představí jako zástupkyně států – Číny, Japonska, Ruska, Německa, Holandska, Francie, Brazílie, USA, Španělska a Anglie. Tato disciplína bude probíhat obdobně jako na soutěži Miss World,“ objasnila letošní téma soutěže Blanka Šturalová.

Večerem bude provázet moderátor Martin Jakubec, kterého diváci znají už z loňského ročníku. Výkony dívek bude posuzovat odborná porota, své slovo však budou mít i diváci v sále.

Ti mohou v průběhu večera volit miss sympatii. Kromě toho volili nejsympatičtější dívku i čtenáři Hranického týdne, její jméno se diváci dozví při slavnostním vyhlášení vítězek soutěže.

Postupují první čtyři dívky


„Vítězky soutěže, konkrétně první čtyři dívky, postupují do oblastního kola do Mikulova, kde se soutěž koná za čtrnáct dní,“ informovala Blanka Šturalová. Atraktivní ceny Kromě toho čeká na úspěšné dívky řada zajímavých cen.

„Například první tři finalistky dostanou jako již tradičně zlatý šperk, vítězka získá model – šaty z módního salonu, cen je hodně – poukázky na kosmetiku, do fit centra, internet zdarma a další,“ řekla Blanka Šturalová.

Co dívkám soutěž přinese?


Dívky se na soutěž připravovaly šest týdnů. Na otázku, co jim může soutěž přinést, ředitelka Domu dětí a mládeže odpověděla: „Dívky si vyzkoušely něco nového, během přípravy na soutěž se toho musely hodně naučit, například prezentovat samy sebe, mluvit na mikrofon a zdokonalit si pohybový projev. Některá děvčata se zde poprvé seznámila s aerobikem. Příprava na toto vystoupení byla náročná a mohla jim přinést objevení nových obzorů, něco jiného, než dosud dělaly ve svém volnémčase.“

Start do světa modelingu i na filmová plátna


Za uplynulých deset let prošlo soutěží dívčí krásy množství dívek. Pro mnohé z nich to byl start do světa modelingu a show byznysu.

„Několik dívek se probojovalo až do celorepublilkového finále. Například Eliška Trnová z Hranic, ta v celorepublikovém kole této soutěže zvítězila. Dnes studuje konzervatoř v Bratislavě a má našlápnutou kariéru operní pěvkyně. Nebo Běla Šarayová z Lipníka nad Bečvou, ta se také probojovala do celorepublikového kola, dnes se věnuje modelingu a zahrála si i ve filmu Rafťáci. V modelingu pracuje také Markéta Kořínková, ale dívek, které hranickou soutěží prošly a jsou úspěšné, je víc,“ dodala Blanka Šturalová.

Budou bodyguardi V průběhu večera také diváci uvidí na velkoplošné obrazovce zajímavé fotografie ze života soutěžících. Na klid v sále bude dohlížet šest bodyguardů z kroužku aikida.

Vstupenky na akci v ceně sto korun si mohou diváci ještě koupit před začátkem v Sokolovně.