„Zájem o lístky byl obrovský, byly vyprodány několik týdnů předem,“ řekl manažer kultury Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj.

Už po příchodu Zdeňka Svěráka na pódium bylo jasné, že Přerovanům humor Divadla Járy Cimrmana chyběl.

„Lidé se bavili od úvodního semináře až do konce představení, kdy se v sále strhl bouřlivý aplaus. Se Zdeňkem Svěrákem jsme hned po skončení představení domlouvali další - tentokrát zvažujeme novější hru České nebe,“ doplnil Pavel Ondrůj.

V cimrmanovské klasice Dlouhý, Široký a Krátkozraký se v roli Bystrozrakého objevil Zdeněk Svěrák, dvojroli prince Jasoně a Drsoně si střihl Marek Šimon, Děda Vševěda Jan Hraběta, Pocestného ztvárnil Václav Kotek, Zlatovlásku Petr Reidinger a Krále Genadij Rumlena.
Publikum bylo nadšené.

„Jejich hry jsou mou srdeční záležitostí už od dětství, kdy jsem je poslouchal v audio podobě, a později i sbíral na DVD. Moc mě potěšilo, že jsem na pódiu mohl vidět Zdeňka Svěráka, který je pro mě největší žijící persónou české kultury a nesmírně obdivuji jeho tvorbu i názory na současné dění ve společnosti. Myslím, že nejsem sám a závěrečný potlesk vestoje proto patřil hlavně jemu,“ řekl po skončení představení třicetiletý Jan Marek.